Haberler

UŞAK'TA EĞLENCENİN ADRESİ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİ OLDU

1113
3-02-2023

Çocuklar Şenlikte Eğlenceye Doydu

Okulların eğitime ara vermesiyle birlikte Uşak Belediyesi’nin çocuklar için gerçekleştirdiği 4. Bilim Sanat Çocuk Şenliği’ne on bir gün boyunca Atatürk Kültür Merkezi ev sahipliği yaptı. Atölyelerin olduğu, şarkıların söylendiği ve dansların edildiği şenliğin ardından minikler, dört gün boyunca devam eden tiyatro oyunlarına katılarak eğlenceli anılar biriktirdi.

23 Ocak- 2 Şubat arasında gerçekleşen 4. Bilim Sanat Çocuk Şenliği içerisinde “Kral Şakir” ile tanınan Varol Yaşaroğlu misafir edilerek imza ve söyleşi günü yapıldı. Ayrıca Marmelat Kukla gösterisi, karnaval oyunları, bilim gösterileri, karaoke show, bilgi yarışmaları ve sihirbazlık gösterileri şenlikte yer aldı. Ara tatilini eğlenerek geçiren çocuklar, drama, seramik, resim, masal, taş boyama gibi birçok eğitici atölyede keyifli vakitler geçirdi.

Atölyelerin ve gösterilerin ardından sahne alan Oyun Makinası, Seyyah, Uçan Şemsiye ve Küçük Kara Balık tiyatro oyunları çocuklarla buluştu. Etkinliklere katılan aileler ve çocuklar keyifli zaman geçirdiklerini belirterek, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a teşekkürlerini iletti.

ÇOCUK KENT AİLELERİ VE ÇOCUKLARI MİSAFİR ETMEYE HAZIRLANIYOR

Etkinliklere katılan çocuklarla Atatürk Kültür Merkezi’nde buluşan Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Çocuklarımızın ara tatili hem en güzel şekilde değerlendirmelerini hem de eğlenmelerini istiyoruz. Dolayısıyla sizin için eğlenceli tiyatrolar ve hem öğrenip hem de eğleneceğiniz etkinlikler düzenledik.” ifadelerini kullandı. Konuşmasında Çocuk Kent Projesi’ne de yer veren Çakın, projenin tamamlanmasıyla birçok oyun alanının, atölyenin, macera alanının, bilim merkezinin aileleri ve çocukları en güzel şekilde misafir edeceğinin altını çizdi. 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ÇOCUKLARIN TEBESSÜMÜNE ORTAK OLDUK Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ayşe Kaya Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Ramazan Kara Atatürk Mahallesi Sakinlerinden, Hatice Yılmaz GERİ DÖNÜŞÜM FİNLANDİYA'NIN PAİMİO ŞEHRİ İLE UŞAK'IN KESİŞİM NOKTASI OLDU Atatürk Mahallesi Sakinlerinden Sultan Yıldırım Uşak Merkez Atatürk Mahallesi'nden Cemal Çakın KAYAAĞIL TERMAL TESİSLERİ KISA SÜREDE GÖZ BEBEĞİ OLDU SÖZÜ VERİLEN TİCARET MERKEZİ UŞAKLILARLA BULUŞTU UŞAK BELEDİYESİ'NİN KURTULUŞ HAFTASI PROGRAMI BELLİ OLDU
uşak uşak belediyesi sanat bilim mehmet çakın şenlik