Haberler

​Uşak'ta Hayır Yarışı

3306
25-02-2016

Uşak’ta Hayır Yarışı

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün başlattığı eşya yardımının duyarlı Uşak halkı tarafından ilgi gördüğünü iletirken, “Kısa sürede 200 bağışçının yaptığı eşya yardımları 250 ihtiyaç sahibine ulaştırıldı” dedi.

Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü eşya yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam ediyor. Başlatılan ikinci el eşya kampanyası kente gelen üniversite öğrencilerinin yanı sıra dar gelirli vatandaşlara da ulaştırılıyor. 9 ay gibi kısa bir süre önce başlayan kampanyada bugüne dek 200 bağışçı yardımda bulunurken, eşyalar 250 ihtiyaç sahibine teslim edildi. Son olarak yaklaşık 3 kamyon eşya yardımında bulunan TÜPRAG firmasının bağışları ihtiyaç sahiplerine teslim edildi. Eşya teslimi sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ ve TÜPRAG Yetkilisi Hakan Ünal ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personeli de hazır bulundu.

Yoğun ilgi gördük

Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, başlatılan kampanyaya hayırsever Uşak halkının ilgisinin yoğun olduğunu belirtti. Cahan şunları kaydetti: “İlimizde yaşayan dar gelirli vatandaşlarımızın yaralarını sarmak, kimsesizlerin kimsesi olabilmek ve onların hayata daha umutlu bakabilmelerini sağlamak için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüzü kurmuştuk. Ekiplerimiz Müdürlüğümüz bünyesinde kurumsal bir yöntemle çalışarak  ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Yaptığımız çalışmalardan birisi de ikinci el eşya kampanyasıdır. Bugüne kadar yaptığımız çalışmada başarı sağladık”

Desteklere sevindik

“Hemşehrilerimiz kampanyayla birlikte yardımda bulunmak için adeta yarış içine girdi” diyen Cahan,”Eşya kampanyamızın öncelikli amacı kentimize başka şehirlerden gelen ve evladımız olarak kabul ettiğimiz öğrencilerimizin sıkıntılarını bir nebze azaltmaktı. Bu konuda öğrencilerimize desteklerimizi sağladık. Bunun yanında hayırsever vatandaşlarımızın yoğun ilgisi öğrencilerimizin dışında ihtiyaç sahiplerine de ulaşmamıza vesile oldu. Bugüne kadar 200 civarında hayırsever vatandaşımızın bağışıyla toplanan eşyalar 250 civarında ihtiyaç sahibinin evinin teslim ettik” şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.   

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Mehmet Ali Hayırlı Uşak Belediyesi - Dolandırıcılık Uyarısı Uşak Belediye Başkanlığından Dolandırıcılık Uyarısı Fatma Hayırcı Kar ve Tipi Uyarısı Selçuklu Köprülü Kavşağı'nda İşlem Tamam, Uşak'a Hayırlı Olsun Uşak Belediyesi'nden Dolandırıcı Uyarısı Başkan Cahan, "Çıkan Sonuç Ülkemiz İçin Hayırlı Evet Oldu" Uşak Belediyesi'nden Hemşehrilerimize Dolandırıcılık Uyarısı ​Gece Yarısı Demeden, Ramazan Ayı Demeden Çalışıyorlar
uşak uşak belediyesi nurullah cahan hakan uludağ destek yardım eşya kampanyası sosyal yardım işleri tüprak