Haberler

Uşak'ta karne heyecanı

1315
17-06-2019

Uşak’ta karne dağıtım töreni

Uşak’ta düzenlenen karne dağıtım töreninde minikler karnelerini Uşak’ı yöneten isimlerden aldı. Yaz tatiline kavuşmanın heyecanını yaşan öğrencilerle konuşan Başkan Çakın, “Eğlenin, dinlenin ama kendinizi geliştirmeyi unutmayın.” dedi.

2018-2019 eğitim öğretim yılı bugün itibariyle sona erdi. Uşak’ta 332 okulda toplamda 61 bin 763 öğrenci karnelerini aldı. Eğitim yılının sona ermesi nedeniyle Uşak Eşe Halil Erdoğdu İlkokulunda karne dağıtım töreni düzenlendi. Törene Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, İl Jandarma Komutanı Yalçın Baysal, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin ve İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir katıldı.

Karne heyecanı yaşayan miniklere, yıl boyunca yaptıkları çalışmaların karşılığı olan karneleri, bizzat Uşak Valisi Funda Kocabıyık ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın tarafından verildi.

Burada bir açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Güzel bir eğitim öğretim yılını daha geride bıraktık. Yaz tatiline kavuştuk. Çocuklarımız için önceliğimiz elbette eğlenmek, dinlenmek ve oyun oynamaktır. Ancak bu süreçte kendilerini geliştirebilecekleri aktivitelere katılmaları, zaman zaman ders tekrarlarına yer vermeleri önem arz etmektedir. Hem eğlencenin olduğu, hem de kendilerine bir şeyler kattıkları bir yaz tatili diliyorum.” dedi.

Öğrencileri, Uşak Belediyesi ve diğer kurumlar tarafından yapılan spor aktivitelerine katılmaya davet eden Başkan Çakın, “Buralarda yüzmeden futbola kadar farklı kategorilerde düzenlemiş olduğumuz kurslarımız mevcut. Kurslarımız öğrencilerimize hem eğitici, hem de keyifli vakit geçirme imkânı sağlıyor. Ben yarınlarımız olan gençlerimizin, güzel ve verimli bir yaz tatili geçirmelerini temenni ediyor, onlara hayatlarının her alanında başarılar diliyorum. Yıl boyunca harcadıkları emekleri nedeniyle de tebrik ediyorum.” açıklamalarında bulundu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Karne Heyecanına Coşkulu Kutlama Öğrenciler Karnelerini Başkan Cahan'dan Aldı ​Uşak'ta Süpermoto Heyecanı Kentsel dönüşüm de ilk kura heyecanı
uşak uşak belediyesi öğrenci karne mehmet çakın okul