Haberler

Uşak'ta Oğuzhan Koç Rüzgarı Esti Gelin Helvası Gülümsetti

1221
3-09-2022

Düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılında Uşak, Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen konserlerle coşku dolu görüntülere sahne oluyor. Etkinliklerin sekizinci, konserlerinse üçüncü gününde Oğuzhan Koç sahne aldı; ünlü ismin sahnesi izleyenleri büyüledi. Geçtiğimiz günlerde Demet Özdemir ile dünya evine giren sanatçıya Uşak gelin helvası hediye edildi, sohbet gülümsetti.

Tiyatro, sergi, müzikal gösteri ve daha birçok önemli etkinliğin gerçekleştirildiği Uşak’ta, 100. yıl coşkusu bir an bile dinmiyor. Milli ve manevi değerleri yaşatan birçok etkinliğin düzenlendiği Uşak’ta, heyecan uyandıran konserler de birlikteliği pekiştiriyor, renkli görüntüler kayda geçiyor.

Bu kapsamda dün akşam Atapark’ta düzenlenen ve yürekleri ağza getiren flyboard gösterileri ile Uşaklıların keyifli vakit geçirmesini sağlayan Uşak Belediyesi, havai fişek ile gök yüzünü; şarkılarla yer yüzünü aydınlatıyor.

31 Ağustos’ta Ahmet Şafak, 1 Eylül’de ise Manga ile süren Kurtuluş 100. Yıl Etkinlikleri, 2 Eylül’de ise Oğuzhan Koç’un hafızalara kazınan performansıyla geride kaldı. İki saate yakın performansıyla, izleyenlerin gönlüne dokunan şarkılarıyla ve neşeye davet eden sahnesiyle Oğuzhan Koç Uşaklılara eşsiz bir gece yaşattı.

BAŞKANVEKİLİ ZEYNEP CEYLANER’DEN OĞUZHAN KOÇ’A GELİN HELVASI

Programı nedeniyle şehir dışında olan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın'ın selamını ileten ve hediye takdimi gerçekleştiren Uşak Belediye Başkanvekili Zeynep Ceylaner, gülümseten diyalogların da kaynağı oldu.

Başkanvekili Ceylaner, Oğuzhan Koç’a dünyaya mâl olan birçok Uşak menşeili hediye takdim etti. Zeynep Ceylaner tarafından Oğuzhan Koç’a, coğrafi işaretli Uşak tarhanası, üzerinde sanatçının ismi bulunan minyatür Uşak halısı dokuma tezgâhı, gelin helvası, el dokuması Uşak kilimi ve üzerinde Türk Bayrağı bulunan Uşak battaniyesi hediye edildi.

Geçtiğimiz günlerde Demet Özdemir ile dünya evine giren sanatçı Oğuzhan Koç ise gelin helvası için, “Bunu gelin hanıma götüreceğim, söz veriyorum.” dedi ve alanda bulunanların alkışı samimi konuşmayı perçinledi. “Ofisimde değil, evimin baş köşesinde göreceksiniz bunu.” diyerek dokuma tezgahını teslim alan Oğuzhan Koç, Uşak tarhanasına ilişkin de “Uşak tarhanasını biliyorum ve getirtiyorum. Tabi ki, tarhanayı nereden getireceğiz arkadaşlar.” diyerek Uşaklıların gönlünü fethetti, “Ben hayatımda bu kadar hediyeye boğulmadım.” diye ekledi.

Öte yandan tekstilin önemli şehri Uşak’ta üretilen Türk Bayraklı battaniye sahnede açıldı, gururlandıran fotoğraf karesi kayıtlara geçti.

Uşak’ın birçok programla coşku dolu bir kurtuluş haftası geçirdiğini ve şimdi bunun konserlerle taçlandığını vurgulayan Başkanvekili Zeynep Ceylaner, izleyenlere keyifli bir akşam diledi.

OĞUZHAN KOÇ: “UŞAK’I YAKINDAN TANIYORUM, ŞİMDİ COŞKUSUNU GÖRME ZAMANI”

Konser öncesi uzatılan mikrofonu geri çevirmeyen Oğuzhan Koç, “Daha önce Uşak’a geldim, gezdim, gördüm, yedim, içtim ama ilk kez konsere geliyorum. O yüzden çok heyecanlıyım. Uşaklılarla buluşmayı ben de dört gözle bekliyorum. Herhalde bir 10-15 dakika sonra sahnede olacağım. Uşak’ın halısına da hakimim, tarhanasına da hakimim. Hatta tarhanayı buradan aldırıyorum. Şahane bir ilimiz, çok seviyoruz Uşak’ı, şimdi coşkusunu da göreceğiz Uşaklıların.” dedi. 

0.0
Son Düzenlemeler: 03 Eyll, 2022
İlgili İçerikler: Ayten Koç ÇOCUK KENT'TE ŞENLİK RÜZGARLARI ESTİ Arzu Kocakaya Feride Koçaslan Merkez Güre Köyü'nden İsmail Karakoç Gülsenam Koca Havva Akcakoca UŞAK'TA İKİ PROJENİN RESMİ AÇILIŞI YAPILDI Akkoç Karataş Fatma Kocakaya
uşak uşak belediyesi konser uşak halısı etkinlik battaniye zeynep ceylaner KİLİM milli mücadele Oğuzhan Koç Gelin Helvası