Haberler

Uşak'ta on binler tekbirlerle İsrail terörünü kınadı

1820
16-05-2018

Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen Ece Seçkin konseri milli yasın ilanıyla iptal edildi. Alanda bulunan on binlerce vatandaş tekbir sesleriyle İsrail askerinin yaptığı katliamı protesto etti. 

Amerika Birleşik Devleti Başkanı Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımaya yönelik aldığı skandal kararının ardından bugün Tel Aviv'deki ABD Büyükelçiliği’nin Kudüs'e taşınmasına yönelik adım atıldı. Filistin halkıysa bu kararın karşısında protesto gösterileri gerçekleştirdi.

Abluka altında bulunan Gazze sınırında Filistin halkı tarafından düzenlenen protesto gösterilerineyse İsrail askeri gerçek mermiyle ve göz yaşartıcı gazla karşılık verdi. Orantısız bir güç kullanan İsrail askerinin çirkin saldırısı sonucu 55 Filistinli şehit oldu ve iki binin üzerinde insansa yaralandı.

Acı haberin ardından tüm Türkiye’de tepkiler çığ gibi büyüdü. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ tarafından açıklanan 3 günlük milli yas ilanıyla Uşak’ta Ece Seçkin konseri iptal edildi. Alanda bulunan on binlerce Uşaklı “Kahrolsun İsrail”, “Şehitler Ölmez, vatan bölünmez” sloganlarıyla Filistin halkının yanında oldu. Tekbirler getirdi, birlik ve beraberlik mesajı verildi.

Durum karşısında üzüntüsünü dile getiren sanatçı Ece Seçkin de gözyaşları içerisinde sahneden ayrıldı ve İsrail askerinin çirkin saldırısını kınadığını belirtti.

Öte yandan milli yas ilanıyla Uşak’ta bayraklar yarıya indirildi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: BAŞKAN YALIM, İFTAR SOFRASINDA BİNLERCE VATANDAŞLA BİR ARAYA GELDİ Uşak'ta 15 Temmuz Destanı Binlerle Anıldı UŞAK BELEDİYE BAŞKANI'NDAN İSRAİL'E KINAMA MESAJI Şehirdeki binlerce öğrenciyi kapsayan protokole imzalar atıldı Türkiye'nin En Büyük İftarı Binleri Buluşturdu Başbakan Binali Yıldırım Onbinlerce Uşaklı'yla Buluştu Başbakan Binali Yıldırım Onbinlerce Uşaklı'yla Buluştu Uşak'ta Binlerce Vatandaş Teröre Lanet Okudu ​"Demokrasiye İnanan 10 Binler Her Zaman Yanımızdaydı" ​On Binler Demokrasi ve Şehitler Mitingi'nde Buluştu
uşak uşak belediyesi nurullah cahan terör kudüs israil filistin