Haberler

​Uşak'ta Süpermoto Heyecanı

3228
24-08-2015

Uşak’ta Süpermoto Heyecanı

Uşak’ta gerçekleşen Türkiye Süpermoto Şampiyonası yarış severlerin yoğun ilgisiyle sona erdi. Kentte spor adına organizasyonlara devam ettiklerini kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Motor sporlarında da ilimizin beklentilerine cevap veriyoruz” dedi.

Türkiye Süpermoto Şampiyonası'nın dördüncü ayak yarışları, Uşak'ta yapıldı. Uşak Süpermoto Pisti'nde organize edilen şampiyonanın dördüncü ayak yarışında sporcular, Süpermoto A ve B, S3, 85 cc, 65 cc ve 50 cc sınıflarında, bin 400 metre uzunluğundaki pistte mücadele etti.

Yarışma sonucunda Süpermoto A kategorisinde Harun Çabuk birinci, Batuhan Demirel ikinci, Mücahit Talha Zengin üçüncü olurken, Süpermoto B kategorisinde Muhammet Hamza Zengin birinci, Fatih Veysel Yılmaz ikinci, İsmail Polat üçüncü sırada yarışı tamamladı. S3 kategorisinde Yusuf Işık, 50 cc kategorisinde Onur Işık, 65 cc kategorisinde Ares Bengiç, 85 cc kategorisinde ise Deniz Öncü birinci oldu. Yarışların sonunda dereceye giren sporculara ödülleri verildi.

Spor seven bir kent

Uşak’ın spor kenti olma yolunda ilerlediğini kaydeden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu kapsamda birçok farklı spor dalını kentte icra ettiklerini anlattı. Motor sporlarında da Uşak’ın bilinen ve marka bir şehir olma yolunda ilerlediğini aktaran Cahan, “Kentimizde son zamanlarda farklı spor branşlarının Türkiye çapında yapılan organizasyonlarını hep birlikte izliyoruz. İlimizde gerçekleştirilen Türkiye Süpermoto Şampiyonası da bunlardan birisidir. Uşak motor sporları pisti ile motor sporlarının en iyi şekilde yapıldığı kentlerden birisidir. Bugün bu durumu bir kez daha gördük. Yapılan organizasyona Türkiye’nin dört bir yanında yarışmacılar gelirken, motor sporlarını seven kentimiz de yoğun ilgi gösterdi. Bizler yarışmacılarımızı kentimizde ağırlamaktan ve organizasyona katkı sağlamaktan onur duyduk” dedi.

Uşak’ta farklı spor branşları konusunda etkinliklerin devam edeceğini kaydeden Cahan, “Uşak’ta spor seven bir gençlik ortaya çıkartacağız” ifadesini kullandı.

Tanıtıma katkı sağlıyor

Bu tür organizasyonların kent tanıtımına da etki edeceğini ileten Cahan, “Uşaklı hemşehrilerimizin sporu daha çok sevmesi için yapacağımız spor etkinliklerinin yanında etkinliklerinin kent tanıtımına da önemli etki edeceğine inanıyoruz. İlimize gelen sporcular gittikleri her yerde Uşak’ı anlatacaklar. Bunun yanında yarışmaların ülke çapında olması basın kuruluşlarının kentimizi anlatmasına vesile olacaktır” diyerek sözlerini son verdi.   

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Karne Heyecanına Coşkulu Kutlama UŞAK'TA SÜPERMOTO VE OHVALE MİNİGP RÜZGARI UŞAK'TA SÜPERMOTO HEYECANI BAŞLIYOR TÜRKİYE SÜPERMOTO ŞAMPİYONASI'NIN İLK İKİ AYAĞI UŞAK TAMAMLANDI Uşak'ta karne heyecanı Kentsel dönüşüm de ilk kura heyecanı
uşak uşak belediyesi nurullah cahan marka şehir süpermoto organizasyon