Haberler

UŞAK'TAN BESNİ'YE GÖNÜL BULUŞMASI

756
7-04-2023

Deprem felaketinin ilk gününden bu yana depremin yaşandığı bölgelerde faaliyet gösteren Uşak Belediyesi, düzenlediği Ramazan Buluşması ile kardeş şehri Besni’yi ziyaret etti, vatandaşlara moral oldu. Gerçekleştirilen özel buluşmaya Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da bizzat katıldı.

Etkinliklerde yer alan Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Uşak Belediyesi Kent Orkestrası ekipleri iki gün boyunca yüzleri gülümsetti. Depremin psikolojik etkisini hafifletmek adına Uşak Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Şehir Tiyatrosu’nun sevilen oyunları Medusa Müzikali, Çikolata Dükkânı ve Bizim Sandık sahnelendi. Hacivat ve Karagöz, ortaoyunu, aşık ile maşuk gibi gösterilerle eğlenen çocuklar düzenlenen şarkı yarışmasında ise performanslarını sergiledi. Büyük küçük demeden herkesin katıldığı etkinlikler yüzleri gülümseten birçok renkli ana sahne oldu.

Program kapsamında Besni halkıyla buluşan şair, yazar, televizyoncu ve hekim Senai Demirci ilk gün, televizyon sunucusu ve yazar Bekir Develi ise ikinci gün Besni halkıyla buluşarak söyleşi gerçekleştirdi. Etkinliklerden sonra Kur’an Tilaveti yapıldı ve iftar sofrası paylaşıldı.

DOĞAÇLAMA OYUN İLK KEZ BESNİ’DE SAHNELENDİ

Uşak Belediyesi Şehir Tiyatrosu ekibinin bir süredir hazırlıklarını sürdürdüğü ve farklı versiyonlarıyla izleyenlere keyifli anlar sunan doğaçlama sahne performansı ilk kez Besni halkıyla buluştu. İnteraktif gösteri izleyenlerin beğenisini kazandı.

BESNİ İLE UŞAK ARASINDA CAN BAĞI

Etkinliğe çocuklarıyla katılan Suzan Yılmaz “Hem çocuklarımızın hem de bizim eğlendiğimiz bir etkinlik oldu. Uşak burada yaşayan herkes için çok çabalıyor, etkinliği düzenleyen ve etkinlikte yer alan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.
Bir başka vatandaşsa Başkan Mehmet Çakın’a teşekkür ederek, “İlk günden beri yardımımıza koştular, şimdi de çok güzel bir organizasyonla buradalar. Uşak halkına ve belediyesine teşekkürler.” dedi.

Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Ceylaner’in ve Uşak Belediye Meclis Üyesi İlknur Ertuğrul’un eşlik ettiği programların ilk gününe koordinatör vali olarak bölgede görev yürüten Uşak Valisi Turan Ergün de katıldı.

0.0
Son Düzenlemeler: 10 Nisan, 2023
İlgili İçerikler: GÖNÜL BULUŞMALARINDA HEM KALPLER HEM FİKİRLER BİRLEŞTİ 11. EGE TİYATROLAR BİRLİĞİ BULUŞMASI UŞAKTA GERÇEKLEŞTİ UŞAK'TAN YÜKSELEN DEĞERLİ SES HAYRANLARIYLA BULUŞACAK KALPLER YENİDEN BİR ARADA, GÖNÜL BULUŞMALARI BAŞLADI! GÖNÜLLERE DOKUNAN PROJE YENİ AŞEVİ EL BİRLİĞİYLE YÜKSELECEK Nadir Gönül GENÇ KUŞAK'TAN UŞAK'A YEŞİL HAZİNE Gönül Kılınç ÇEVRECİ GÖNÜLLERE BELEDİYE DESTEĞİ UŞAK'TA GÖNÜL BULUŞMALARI'NIN İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
uşak mehmet çakın deprem besni