Haberler

​Vatandaşlarımızın Menfaati Herşeyden Önemli

2158
28-07-2015

Vatandaşlarımızın Menfaati Herşeyden Önemli

Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kentte yaşayan herkesin menfaatlerini dikkate alan bir yapıda olduklarını ve bugüne kadar yönetim politikasını bu şekilde oluşturduklarını söyledi. Cahan,”İlimizde yaptığımız her işte vatandaşlarımızın duaları bize en büyük mutluluk oldu” ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi kentin alt yapı ve üst yapı çalışmalarının yanında Uşak’ta yaşayanların menfaatlerini gözeten bir yapıda çalışmalarını sürdürüyor. Yaptığı sosyal projeler ile Uşaklılardan tam not alan Belediye vatandaşların maddi ve manevi olarak da rahat etmesi adına da önemli işler yapıyor. Bu kapsamda 2015 yılı başında suya zam yapmayan ve engellilerin su kullanımlarını düzenleyen Belediye şehir içi ulaşımda da örnek bir karara imza atmıştı. Dünyada düşüşe geçen akaryakıt fiyatlarını baz alan Belediye yönetimi, bunu büyük bir indirimle Uşak’ta yaşayan vatandaşlara yansıtmıştı. Son olarak ekmek konusunda da duyarlı bir duruş sergileyen Belediye özel ekmek fırınlarında artan ekmek fiyatlarını dikkate almayarak halk ekmekte fiyat değişikliğine gitmedi.

Zam yapan değil indirim yapan yönetim

Belediyeciliği vatandaşların ceplerine olumlu yönde yansıttıklarını ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yaptıkları bütün çalışmalarda kamu menfaatini gözeten bir yapıda olduklarını hatırlattı.

“Belediye Başkanlığımızda 18 ay olmasına rağmen Türkiye’de yapılmayanları başardık” diyen Cahan, “Biz şehrin yönetiminin yanında vatandaşlarımızın gönüllerine de talip olmuştuk. Kentte yaşayan her bireyin beklentilerini dikkate alan ve onların menfaatlerini koruyan ve kollayan bir yapıda olacağımızı belirtmiştik. Bu düşüncelerimizi ise yaptığımız çalışmalar ile gösterdik. İlimizin fiziki gelişimini sağlamakla beraber, vatandaşlarımızın ceplerine zarar veren her türlü olgudan uzak kaldık. Bunu ise güzel örnekler ile süsledik. Su fiyatlarına zam yapmadığımız gibi, ulaşımda zam yapan değil, indirime giden bir Belediye olarak emsal gösterildik. Bununla yetinmedik ayrıca halk ekmekte de fiyatları koruyarak en temel gıda maddesi olan ekmeği zehir etmedik” dedi.

Kendilerine bu tür çalışmalardan vatandaşların takdirinin geldiğine dikkat çeken Cahan, “Hemşehrilerimizin hayır duaları bize yeter” şeklinde konuştu.

Vatandaş odaklı çalışmalar

Belediyenin vatandaş odaklı çalışmalara hız vereceğini dile getiren Cahan şu şekilde sözlerini tamamladı: “Kentimizde her daim hemşehrilerimizin beklentilerini dikkate alıp projelerimize yansıtacağız. Mutlu bir şehrin oluşmasında en temel kavram olan mutlu bireyin koşulsuz ve şartsız oluşması için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Bu yolda projelerimizi hayata geçireceğiz. Ayrıca sosyal ve insan odaklı çalışmalar ile beklenilenin üstünde işler yapacağız. Kısacası vatandaşlarımızın menfaatlerini her zaman koruyacağız”.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: 2021 Yılı Kurban Kesim Noktaları ile Uyulması Gereken Kurallara İlişkin Önemli Duyuru Kentsel Dönüşüm Alanına İlişkin Önemli Açıklama Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Alanı İçin Önemli Açıklama UŞAK KAHVECİLER ESNAF ODASI'NIN ORGANİZE ETTİĞİ BULUŞMADA BAŞKAN ÇAKIN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMA "Türkiye'nin Hedefleri İçin ''EVET'' Kararı Önemli" Cahan, "Basınımız Bizler İçin Her Zaman Önemlidir" Cahan, "Vatandaşlarımızın Can Güvenliği Her Şeyden Önemli" ​Vatandaşlarımızın Sesine Kulak Verdik Kısa sürede önemli mesafeler kat edildi
uşak belediyesi marka şehir vatandaş menfaati uşak nurullah cahan