Haberler

​Yaptığımız Çalışmalar Başarımızın Simgesidir

2750
21-11-2016

Yaptığımız Çalışmalar Başarımızın Simgesidir

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte yollarda ve trafikte büyük başarılar sağlandığına dikkat çekerken, “Kısa sürede sağladığımız başarı, ilimizde daha güzel işler yapacağımızın bir ön izlemesidir” dedi.

Uşak Belediyesi şehirde yenileme ve değişim çalışmalara kapsamında projelerini sürdürüyor. Kentin dört bir yanında ara vermeden süren çalışmalar vatandaşların takdirini kazanıyor. Bir yandan Uşak’ın kaderini değiştirecek mega projeler tüm hızıyla devam ederken, diğer yandan ise kentin ana sorunları belediye eliyle yok ediliyor. Bu konuda sağlanan en büyük başarılardan birisi de kent içi yollarla ön plana çıkıyor. Şehrin birbirine daha kolay bağlanması ve trafiği azaltmayı hedefleyen şehir içi güney kuzey yolarlı da beğeni kazanıyor. Uşaklıların kullanmaya başladığı ve stat battı çıktı projesi nedeniyle nispeten şehirler arası trafik akışının da verildiği kuzey ve güney çevre yolu kentin yükünü büyük ölçüde aldı. Kısa sürede Belediye tarafından yaklaşık 13 kilometre yeni yol yapımıyla tamamlanan kent içi çevre yolları modern yüzü ve aydınlatmalarıyla da örnek oluyor.

İmkansız görülenleri başardık

“Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır” ifadesini kullanan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak’ı güzel günlerin beklediğini kaydetti. Cahan şunları söyledi: “İlimizin artık her yönüyle değişmesi ve kabuğunu kırması için var gücümüzle çalışmaktayız. Bu noktada bütün imkanlarımızı seferber etmekteyiz. Göreve geldiğimizin ilk yılında mali düzenlemelerimizi yaptıktan sonra, ikinci yılında ise hemen projelerimize başladık. Yenilediğimiz ekipman ve iş makinelerimizle 24 saat esasını hedef alarak yaptığımız çalışmalarla 1.5 yılda imkansız denileni başardık. Süreci ise titizlikle takip ettik. Öncelikle büyük projelerimize ve kentimizin sıkıntılarına çözüm bulacak dokunuşlarla başladık. En büyük sorunların başında ise trafik ve yollar geliyordu. Bu konuda radikal kararlar aldık. konsept caddeler ve modern yollar hedefiyle neredeye kenti sil baştan değiştirdik. Ayrıca kent içi çevre yollarının bitirilip hayata geçmesi için de mücadele ettik. Ekip ruhu, ortak akıl ve fedakar çalışma prensibiyle başarılı olduk”

Hükümetimizin izinde gittik

Kent içi çevre yollarına ayrı bir parantez açan Başkan Cahan, “Hükümetimiz ülkemizin dört bir yanını yollar konusunda örnek bir hale getirdi. Aşılamayan dağlar aşıldı. Sevenler bu yol çalışmalarıyla daha çabuk sürede birbirine kavuştu. Çalışmalar saat aralıklarını kısaltırken, güvenli yolları da sağladı. İşte biz böyle bir hükümetin belediyesi olarak yollara önem verdik. Kent içi çevre yollarında ise bu şiarla çalıştık. Kısa sürede 13 kilometre gibi geliş gidiş duble yolu ilimizde sona erdirdik. Ayrıca yollarımızı modern ışıklandırmaları, güzel kaldırımlarıyla konsept hale getirdik. Hemşehrilerimiz artık şehir trafiğine takılmadan istedikleri yere kolayca ulaşabiliyor. Şu an yapımı devam eden stat battı çıktı projesiyle şehirler arası trafiğin kısmen çevre yollarımıza verdik. gördük ki yollarımız şehirler arası trafiği de kaldıracak nitelikte bir yapı almış. İşte bu tür çalışmalar gelecekte de neler yapabileceğimizi bir kez daha gösterdi. Bizlere desteklerini esirgemeyen hemşehrlerimize teşekkür ederiz” şeklinde konuştu 

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Başkan Çakın çalışmaları bu kez basın mensuplarıyla inceledi Başkan Çakın Yeni Hizmet Binasındaki ve Nuri Şeker Caddesindeki Çalışmaları İnceledi Başkan Çakın Çalışmaları Yerinde İnceledi Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Daha Temiz Uşak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor Milli Eğitim ve Öğretmenevi'nin Yeni Binalarında Çalışmalar Başladı Yıllar Süren Çalışmalar Kısa Sürede Bitiyor Cahan Yapılan Çalışmaları Yakından Takip Ediyor Yılın En Yoğun Kar Yağışında Çalışmalar Başarıyla Sürdürülüyor Bisiklet Yolu Projesinde Çalışmalar Hızla Devam Ediyor "Çalışmalarımız Halkımızın Takdirini Kazanıyor" Cahan, "Halka Hizmet Hakk'a Hizmettir Anlayışıyla Ça
uşak belediyesi nurullah cahan yollar başarı çalışmalar yeni uşak kısa sürede başarı