Haberler

YARALI TİLKİ TEDAVİ EDİLEREK DOĞAYA SALINDI

1145
11-01-2021

Uşak’ta bir otomobilin sis farı bölümüne sıkışan yaralı tilki, tedavi edilerek yeniden doğal ortamına bırakıldı.

İzmir Ankara Karayolu üzerinde bir otomobilin çarptığı ve aracın sis farı bölümüne sıkışan yaralı tilki, vatandaşın başvurusu üzerine Uşak Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerince bulunduğu yerden kurtarıldı.

İlk müdahalesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından olay yerinde gerçekleştirilen tilkinin tedavisi Uşak Belediyesi Hayvan Barınağı’nda bulunan operasyon merkezinde devam etti.

Uşak Belediyesi ekiplerinin gözlem altında tuttuğu ve yeniden eski sağlığına kavuşturulan tilki doğayla buluşturuldu.

EKİPLER DAİMA HAZIR

Yaralı tilkinin tedavisinde görev alan Uşak Belediyesi Veteriner Hekimi Rıza Yılmaz, “Bu tarz olumsuzlukların yaşanmamasını diliyoruz. Ancak meydana gelebilecek herhangi bir hayvan yaralanması durumunda vatandaşlarımız Alo 153 üzerinden belediyemize ulaşabilir. Ekiplerimizle ve Sokak Hayvanları Acil Müdahale Aracımızla doğamızın en kıymetli parçası olan hayvanların daima yanındayız. Onların da birer can olduğu bilinciyle hassasiyet içerisinde çalışıyoruz.” dedi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Halil Tilki Aleddin Tilki Mustafa Tilki Hatice Tilki Durmuş Tilki Kabuğu Kırık Kaplumbağa Doğaya Kavuşmak İçin Gün Sayıyor Ahmet Tilki YARALI ŞAHİN TEKRAR ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU Uşak Merkez Kabaklar Köyünden Fadime Tilki Cemal Tilki
uşak uşak belediyesi Tilki mehmet çakın veteriner işleri müdürlüğü yaralı tilki özgürlük