Haberler

​Yaşlılara Ücretsiz Ulaşım İçin İlk Kartlar Başkan Cahan'dan

4719
17-02-2016

Yaşlılara Ücretsiz Ulaşım İçin İlk Kartlar Başkan Cahan’dan

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz ulaşımdan faydalanabilmesi için düzenlenen kartların dağıtımını başlattı. Cahan, “Büyüklerimiz başımızın tacıdır. Onlar için ne yapsak azdır” şeklinde konuştu.

Uşak Belediyesi duyurduğu 65 yaş üstü için ulaşımda kolaylık sağlayan kartların dağıtımına başladı. 65 yaş üstü vatandaşların ücretsiz kent içi ulaşımdan faydalanacağı kartın ilk dağıtımını ise Belediye Başkanı Nurullah Cahan gerçekleştirdi. Başkanlık Makamında gerçekleşen dağıtımda yaşlılarla sohbet ederek dertlerini dinleyen Cahan kartları teker teker sahiplerine teslim etti.

Yaşlılarımıza kolaylık

Burada bir açıklama yapan Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Yaşlılarımız için dağıtımını yaptığımız kartlar büyük kolaylık sağlayacak” dedi. Cahan, “Arkadaşlarımız yaşlılarımızın kartlarını hazırladı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun talimatları ve gösterdiği yolda yaşlılarımız için önemli kolaylıklar sağlandı.  Bu konuda minibüsçülerimiz de mağdur edilmeden sistem devam edecek. Yaşlılarımız sadece kartlarını minibüs şoförlerine gösterecek ve şehir içinde gitmek istedikleri yerlere gidebilecekler. Bu ilimizde ilk defa oluyor ve kartlardan hiçbir suretle para alınmayacak. Bunu kendi imkanlarımızla bastık. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz devletimize ve milletimize dua etmeleridir. Rabbimiz birliğimizi dirliğimizi bozmasın” ifadesini kullandı.

Ceza uygularız

Yaşlılarla ilgili minibüs şoförlerinin sorun çıkarmayacağını anlatan Cahan şunları kaydetti: “Sistem geçiş süreci olarak saydığımız 10 günün ardından tamamen aktif olarak çalışacak. Kimsenin bu çalışmayı suiistimal etmeyeceğini biliyoruz. Eğer bu konuda minibüs şoförleri sorun çıkarırsa bizlere hemşehrilerimizin bildirmeleri yeterlidir. Biz bu durumda gereken cezayı uygulayacağız”

0.0
Son Düzenlemeler: 17 ubat, 2016
İlgili İçerikler: "HALK SÜT" İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI BAŞKAN YALIM'DAN SIFIR MALİYETLİ FESTİVAL BAŞKAN YALIM'DAN 19 MAYIS KUTLAMA MESAJI İLK AKILLI DURAK YERİNİ ALDI BAŞKAN ÖZKAN YALIM'DAN TARHANA FESTİVALİ VE MURAT DAĞI İLE İLGİLİ AÇIKLAMA ESNAFIMIZI KORUMAK İÇİN ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM BAŞKAN YALIM NET KONUŞTU MAKAM ODASINDA BİR İLK BAŞKAN YALIM 23 NİSAN'DA KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA DEVRETTİ BAŞKAN YALIM'DAN 23 NİSAN MESAJI
nurullah cahan marka şehir belediye yaşlı ulaşım kart kent içi ulaşım dağıtım