Haberler

YENİ AŞEVİ KAPSAMLI HİZMETLERLE KAPILARINI AÇMAYA HAZIRLANIYOR

512
22-03-2024

Tencereler Kaynayacak, Gönüller Kavuşacak

Uşak Belediyesi’nin öncülüğünde çalışmaları başlayan ve Uşaklı hayırseverlerin destekleriyle yükselen yeni aşevinin hazırlıklarında sona gelindi. İhtiyaç sahipleri için çok kapsamlı hizmetler sunacak olan yeni tesis modern yapısıyla çok yakında hizmet vermeye başlayacak. Yeni aşevinin eskisine göre daha kapsamlı olacağının altını çizen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, Uşaklıların bir ve beraber olarak ihtiyaç sahiplerinin gönüllerine dokunduğunu söyledi.

1993 yılında dernek olarak kurulan, 1996 yılındaysa vakıf olarak hizmetlerine devam eden Uşşak Aşevi Yardım Kültür ve Hizmet Vakfı, fiziki koşullarının yetersizliğiyle mücadele ediyordu. Her geçen gün büyüyen kentte yaklaşık 30 yıldır aynı binada hizmetlerini sürdüren ve koşullar ne kadar zor olsa da dayanışma kültürünü en iyi şekilde yansıtmaya çalışan aşevi; Uşak Belediyesi’nin girişimleriyle çalışmaları tamamlanmak üzere olan yeni binasında hizmet vermeye hazırlanıyor.

Yeni aşevinin çok yönlü bir tesis olacağını belirten Başkan Çakın, “Belediyemizin, Uşaklı hayırsever vatandaşlarımızın ve tabi Aşevi Vakfımızın katkılarıyla hep beraber inşa ettiğimiz bir proje bu. Birlikten kuvvet doğdu, şehrimizin, güzel insanımızın dayanışma ruhu birçok insanımıza umut oldu. Halkımızın bu konuda gösterdiği güçlü duyarlılık ve kazandırmış olduğumuz Uşak’a yakışır tesis gurur verici. Emeği geçen, katkı sunan herkese şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

YENİ BİNA YENİ HİZMETLERLE GELİYOR

Dar gelirli ailelere et ulaştıran, öğrencilere burs sağlayan ve daha birçok önemli çalışmaya imza atan Uşşak Aşevi’nin yeni binası; kent merkezinde ve ulaşımın kolay olduğu bir alanda bulunuyor. Günlük 35 bin kişiye kadar sıcak yemek çıkarabilecek olan yeni aşevi, sevgi mağazası ile giyecek ihtiyaçlarını karşılayacak.

Yaklaşık 4 bin metrekare toplam inşaat alanından oluşan, 1200 metrekarelik üç katlı bir binada hizmet verecek olan yeni aşevi; geniş otoparkı, 500 kişilik yemek salonu, konferans salonu, kütüphanesi ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın kısa süreli kalabileceği otel konforunda misafirhanesi bulunan kapsamlı bir yapı olacak.

Aynı anda 20 tane kurbanın kesilebileceği, kurban bayramında da vatandaşların hizmetine sunulabilecek son sistem bir kurban kesim merkezi bulunacak olan aşevi, sistemli soğuk hava depolarına da sahip olacak.

Uşşak Aşevi binası ayrıca, çatısına kurulacak güneş enerji sistemleri sayesinde kendi elektriğini ve sıcak suyunu üreterek kent ekonomisine ve kurum bütçesine de katkıda bulunacak.

0.0
Son Düzenlemeler: 22 Mart, 2024
İlgili İçerikler: KAPSAMLI TESİS YEŞİL SAHALARA YILDIZ YETİŞTİRECEK UŞAK'IN YENİ GÖZDESİ OLACAK TESİS GÖRKEMLİ KALABALIKLA AÇILDI ŞEHRİN YENİ GÖZDESİ; DİKİLİTAŞ MİLLET BAHÇESİ Şakir Yeniceli ŞEHİT FERİDUN ALABAŞ CADDESİ'NİN YOLU YENİLENDİ HİZMET TAM NOT ALDI; YENİ TESİSLER İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI DİKİLİTAŞ MİLLET BAHÇESİ ŞEHRİN YENİ GÖZDESİ OLMAYA HAZIRLANIYOR KAYAAĞIL TERMAL TESİSLERİ YENİLENEN YÜZÜYLE HİZMETTE
 Banaz Yenice Köy Sakinleri'nden Hüseyin Tekin Banaz/Yenice Köyünden, Hanım Yıldırım
uşak uşak belediyesi mehmet çakın aşevi yeni aşevi