Haberler

Yılın En Yoğun Kar Yağışında Çalışmalar Başarıyla Sürdürülüyor

2609
29-12-2016

Yılın En Yoğun Kar Yağışında Çalışmalar Başarıyla Sürdürülüyor

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan Meteoroloji Genel Müdürlüğünden aldıkları bilgiler doğrultusunda beklenen kar yağışına hazır olduklarına değinirken, “Aldığımız önlemler neticesinde ilimizin her köşesinde karla mücadele çalışmaları yapılıyor” dedi.

Şehrimizde gün içinde başlayan ve gece boyunca etkisini hiç kaybetmeyen kar yağışlarına Uşak Belediyesi, ekipleriyle müdahalede bulundu. 2016’nın son günlerinde yoğun şekilde kendini hissettiren olumsuz hava koşullarına karşı önlemlerde alındı. Günler öncesinden tedbirlerini alarak teyakkuz halinde olan Uşak Belediyesi ilgili tüm birimleriyle işe koyuldu. 447 personelin görev yaptığı çalışmada; 2 tuz serici kar küreme aracı, 52 kamyon, 24 kepçe, 3 greyder, 5 traktör ve 250 ton tuzun kullanıldığı çalışmalarda kent merkezi başta olmak üzere şehrin her bölgesinde karla mücadele çalışmaları aralıksız sürdürüldü. Yaklaşık 20 santimetreyi bulan kar kalınlığı okulların da bir gün süreyle eğitime ara vermesine neden oldu.

Şehir Merkezi ve Çevre Yollarında Çalışmalarımıza Dikkat Ediyoruz

Gece boyunca çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Kar yağışı ile birlikte kimsenin mağdur olmaması için büyük bir titizlikle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geniş araç filomuz ve ekipmanlarımızla bir zorlu sınavı daha başarıyla atlatacağız. Şehir merkezinde olduğu gibi kuzey ve güney çevre yollarımızdaki çalışmalara da dikkat ediyoruz. Kent trafiğinin ağır yükünü çeken bu yollarda kontrolü elden bırakmıyoruz” ifadesini kullandı.

Sokakta Kalan Vatandaşlarımızın Ellerinden Tutuyoruz

Ağır kış şartlarının hissedildiği bu günlerde sokakta kalanları da düşünmek zorunda olduklarını belirten Başkan Cahan, “Bu soğuk havalarda dışarda mağdur kalan vatandaşlarımızın da ellerinden tutuyoruz. Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz de sokakta olan vatandaşlarımızı misafirhanelerimizde en iyi şartlarda ağırlıyor.

‘Alo 153’ Hattımız 7/24 Açık

Başkan Cahan 24 saat esaslı belediyecilik anlayışı ile çalışmalarını sürdürdüklerini belirtirken, “Hemşehrilerimiz herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmaları durumunda ‘Alo 153’ numaralı hattımıza arayabilirler. En kısa sürede sıkıntının giderilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi. Vatandaşlarımızın araçlarını dikkatli kullanmaları konusunda da uyaran Başkan Cahan, “Yol güvenliğini sağlamak amacıyla Karayolları Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğümüz ile sürekli koordineli halde çalışıyoruz. Vatandaşlarımızın ise yoğun kış mevsimlerinde biraz daha dikkatli ve temkinli olmalarını rica ediyoruz. Araçlarının bakımlarını yaptırmamış, kışlık tekerleri olmayan araçların trafiğe çıkmaması menfaatlerine olacaktır.” diyerek sözlerine son verdi.

0.0
Son Düzenlemeler: 30 Aralk, 2016
İlgili İçerikler: 2018-2020 Yılına Ait Ödeme Emri Listesi - Uşak Belediyesi Hukuk İşleri Müdürlüğü'nde Bildirilmi Başkan Çakın çalışmaları bu kez basın mensuplarıyla inceledi Moda Fest Üçüncü Gününde de Yoğun İlgi Gördü İNANÇ'IN 'BİR CİHAN SERVERİ' SÖYLEŞİSİNE YOĞUN İLGİ Başkan Çakın Yeni Hizmet Binasındaki ve Nuri Şeker Caddesindeki Çalışmaları İnceledi Başkan Çakın Çalışmaları Yerinde İnceledi Uşak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Daha Temiz Uşak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor Milli Eğitim ve Öğretmenevi'nin Yeni Binalarında Çalışmalar Başladı Başkan Cahan "Yılın Kadınlarının" Yanında Oldu Yıllar Süren Çalışmalar Kısa Sürede Bitiyor
uşak uşak belediyesi nurullah cahan kar karla mücadele tuz greyder