Haberler

​Yürüyüş Yolları Yeniden Düzenlendi

3374
28-08-2015

Yürüyüş Yolları Yeniden Düzenlendi

Uşak Belediyesi kentte sağlıklı yaşam adına büyük parklarda oluşturulan yürüyüş yollarını yeniden düzenledi. Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Kırdinli, “İlimizde parklarımızda vatandaşlarımızın gereksinimlerini gözetiyoruz” dedi.

Uşak Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü vatandaşların yoğun olarak rağbet ettiği büyük parklarda yenileme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Ata Park ve Çobançeşme Parkı içinde yürüyüş yolları yeniden yapılarak vatandaşların hizmetine sokuldu. Kentteki tüm parkların Uşaklıların istekleri doğrultusunda yenileme çalışmaları ise devam edecek.

Yürüyüş yolları artık daha güzel

“Büyük parklarımız vatandaşlarımızın nefes alma ve zaman geçirmeleri bakımından önemli yer tutmaktadır” şeklinde konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Kırdinli, bu nedenle parkların vatandaşların istekleri doğrultusunda yenilendiğine dikkat çekti.

Kırdinli, “İlimizde hemşehrilerimizin büyük parklarda daha güzel vakit geçirebilmeleri konusunda hassas bir yaklaşım içindeyiz. Bu nedenle parklarımızın eksikliklerini tespit edip gereken müdahaleleri yapıyoruz. Bu bağlamda bizlere yaz mevsimi başlamadan önce parkların içinde yer alan yürüyüş yollarıyla ilgili şikayetler geliyordu. Bizde bozulan yollar ile ilgili hemen çalışmalara başladık. Kısa sürede tartan pist olarak bilinen EPDM yürüyüş yollarını istenilen düzeye getirdik. binlerce vatandaşımız sağlık için yaptıkları yürüyüşleri artık daha güzel alanlarda yapacaklar” dedi.

Bundan sonra da aynı hassasiyetle çalışmalara devam edeceklerini hatırlatan Kırdinli, “Görülen tüm aksaklıklara müdahale etmekle beraber parklarımızın modernizasyonu için projelerimiz sürecek” ifadesini kullandı.

Bütün parklarda çalışmalar sürüyor

Kentte mahalle aralarında bulunan parklar konusunda da bilgi veren Kırdinli, “Bütün mahallelerimizde ihtiyaç hissedilen noktalarda küçük parklar ile ilgili çalışmalarımızda da titiz bir çalışma yapmaktayız. İlgili birimlerimiz parklarımızın eksikliklerini gidermekle beraber, yeni parklar yapmakla ilgili çalışmalarını sürdürmektedir. Amacımız ilimizin tüm parklarını en güzel bir hale getirmektir” diyerek sözlerini tamamladı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: KALPLER YENİDEN BİR ARADA, GÖNÜL BULUŞMALARI BAŞLADI! ŞEHRİN ÇOCUKLARI BASKETBOL MEŞALESİNİ YENİDEN YAKACAK TİYATRO SAHNESİ ALKIŞLARLA YENİDEN AÇILDI UŞAK'TA MUHTARLARA ÖZEL SEMİNER DÜZENLENDİ SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ YENİDEN HİZMETE AÇILIYOR MEGA PROJE KENT PARK'TA AĞAÇ DİKİM TÖRENİ DÜZENLENDİ Utaş Uşakspor Yeniden 2.Lig'de Uşak'ta engellilerle birlikte kortej yürüyüşü düzenlendi Uşak'ta Kudüs Gecesi Düzenlendi Cumhuriyeti Biz Böyle Kazandık Tablosu Yeniden Can Buldu
marka şehirler ergün kırdinli belediye yürüyüş parklar yürüyüş yolları