Haberler

​Zafer Treni Dumlupınar'a Gitti

2498
18-03-2015

Zafer Treni Dumlupınar’a Gitti

Uşak Belediyesi Çanakkale Zaferi’nin 100. yılı nedeniyle Uşak’tan Dumlupınar Şehitliği’ne tren seferi düzenledi. Yüzlerce vatandaşın katıldığı etkinlikte konuşma yapan Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ,” Şehitlerimizin yattığı yerlerde minnet borcumuzu ödemek ve dualarımızı etmek için böyle bir etkinlik düzenledik” dedi.

Uşak Belediyesi Çanakkale zaferi nedeniyle Dumlupınar Şehitliği’ne bir gezi düzenledi. Tren ile düzenlenen geziye Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ eşlik ederken yüzlerce vatandaş sabahın erken saatlerinde Uşak Garı’nda hazır bulundu.

Şehitlerimize sahip çıkıyoruz

Uşak’ta şehitlere sahip çıkan bir yapıda olduklarını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ, “Bugün ülkemizde huzur ve refah içinde yaşıyorsak bunların hepsi şehitlerimizin sayesindedir. Biz onlara olan borcumuzu ne yaparsak yapalım asla ödeyemeyiz. Bu nedenle belediye olarak her zaman şehitlerimizi önceliklerimiz arasına alıyoruz. Onları ve emanetlerini sadece bir gün değil daima hatırlıyoruz. Yeni neslin de bu bilinç ile büyümesi için birçok proje ye imza atıyoruz. Bundan sonra da aynı düşünceler ile çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

Çanakkale hafızalarımızda hep olacak

“Çanakkale zaferinin üzerinden bir asır geçmesine rağmen hala anıları hafızalarımızda yerini korumaktadır” diyerek zaferin önemine dikkat çeken Uludağ, Türk milletinin karakterinde özgürlük olduğunu Çanakkale’de gösterdiğini dile getirdi.

Bugünün anlamı nedeni ile Çanakkale’ye gidemeseler de Dumlupınar’da yatan şehitleri ziyaret etmek istediklerini anlatan Uludağ, “Her ne kadar Çanakkale’ye gidemesek de bugün anlamlı bir etkinliğe imza atmak istedik. İlimize çok yakın bir mesafede olan Dumlupınar Şehitliği’nde giderek orada yatan şehitlerimize dualar etmeyi hedefledik. Bu hedefimizi ise trenler ile gerçekleştirmek istedik. Vatandaşlarımız da bu konuda yoğun talep göstererek ne kadar hassas olduklarını bizlere gösterdiler. Biz duyarlılıklarından dolayı hemşehrilerimize teşekkür ederiz. Bu vesile ile şehitlerimizi tekrar yad ederken, bu milletin geçmişte olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik içinde kalacağını vurgulamak isterim” ifadesiyle sözlerini tamamladı.

Konuşmaların ardından Trenin hareket komutunu ise Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ verdi.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: ​Binler Belediyeyle Ecdada Gitti ​Bayırbucak Türkmenlerine İki TIR Daha Yardım Gitti ​Zafer Bayramı'nda Şühedaya Dua İçin Dumlupınar'a Gittiler
çanakkale zafer tren