Haberler

​Zübeyde Hanım Büstü Yenilenerek Güzelleştirildi

3978
14-09-2015

Zübeyde Hanım Büstü Yenilenerek Güzelleştirildi

Uşak Belediyesi kentte isminin verildiği cadde üzerinde bulunan Zübeyde Hanım Büstünü yeniledi. Başkan Nurullah Cahan, “Ülke tarihimizde önemli yeri olan şahsiyetlere sahip çıkıyoruz. Ecdadımızın başımızın üzerinde yeri var” ifadesini kullandı.

Uşak Belediyesi kentte ana caddelerde yenileme ve güzelleştirme çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda birçok cadde ve yol yeniden can bulurken, çalışmalar ve sonuçları vatandaşlar tarafından da takdir kazanıyor. Cadde yenileme çalışmaları kapsamında ülke ve kent tarihine damga vuran ve manevi kimliğie sahip olan şahsiyetlerin hatıraları da yenileniyor. İsminin yaşadığı Zübeyde Hanım Caddesi’nde bulunan Zübeyde Hanım Büstü de yeniden yapıldı. Caddenin bitiminin akabinde büst aynı yerinde daha güzel bir şekilde yerini alacak.

Yenileme çalışmalarında değerlerimize de sahip çıkıyoruz

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Nurullah Cahan, “Değerlerimize ve geçmişimize sahip çıkan bir yapıda yolumuzda ilerliyoruz” dedi. Cadde yenilemeleri ile beraber, yenilenen cadde üzerinde bulunan ve değer arz eden büst ve heykelleri de yenilediklerine dikkat çeken Cahan, “İlimizi 2015 yılında her yönüyle şantiye yapacağımızı belirtmiştik. Bu nedenle yeni ekipmanlarımızla ilimizin dört bir yanında yaşanabilir bir kent oluşturmak için çalışmalarımız sürüyor. Projelerimizin önemli bir kısmını ise caddeler teşkil ediyor. Caddelerimizin yollarını ve kaldırımlarını yenileyerek ilimizin trafik ve yol olarak rahat etmesini sağlıyoruz. Yenileme çalışmalarını yaparken caddeler üzerinde bulunan bizlerde manevi değeri yüksek olan büst ve heykelleri de dikkate alıyoruz. Zübeyde Hanım Caddesi, İsmetpaşa Caddesi gibi alanlarda yapılan projelerde mevcut büst ve heykellerin yenilenmesini ve hak ettiği gibi olmasını arzuladık. Bu nedenle çalışmaları yaparken mevcut büst ve heykelleri alarak yeniledik. Yenilenen Zübeyde Hanım Büstü yakın bir zamanda aynı yerinde olacak” şeklinde konuştu. 

Lafla değil icraatla

Cahan, “Biz her zaman aynı hassasiyetimizi koruyarak Belediye hizmetlerini gerçekleştireceğiz. İlimizin ve ülkemizde her anlamda manevi değer bırakan geçmişimize sahip çıkacağız. Bu konuda yönetim olarak üzerimize düşen ne varsa onu yapacağız. Geçmişimizi ve kültürümüzü sadece sözlerle değil yapacağımız çalışmalarla hak ettiği konumlara getireceğiz” dedi.

  

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Ayşe Hanım Saraç Ayşe Hanım Keskin Hanım Zeybekoğlu Hanım Ünal Fatma Hanım Karahan Ayşe Hanım Somak Fatma Hanım Aydın Hanım Poyraz Hanım Pala Hanım Çetin
uşak nurullah cahan zubeyde hanım caddesi marka şehir zübeyde hanım büstü yenileme