Haberler

​Zübeyde Hanım Caddesi'nde Çalışmalar Başlıyor

3190
20-07-2015

Zübeyde Hanım Caddesi’nde Çalışmalar Başlıyor

Uşak Belediyesi Zübeyde Hanım Caddesi’nde yenileme ve değişim çalışmalarına başlıyor. Kentte ana arterlerde önemli gelişmelerin devam ettiğini müjdeleyen Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Kırdinli, “Bu konuda ilk adımı Zübeyde Hanım Caddesi’nden başlıyoruz” şeklinde konuştu.

Uşak Belediyesi 2015 yılını şantiye yılı ilan etmesi nedeniyle çalışmalarına  devam ediyor. Bu kapsamda değişimi hedefleyen Belediye yolların düzenlenmesi ve ana arterlerin beklenilen kaliteye gelmesi için projelerine can veriyor.  Zübeyde Hanım Caddesi de imajın değiştiği ve geliştiği alanlardan birisi olacak. Cadde Stadyum mevkisinden Belediye Hizmet Binası önüne kadar yeniden düzenlenecek ve kentin beklentilerine cevap verecek.  İhalesi gerçekleşen cadde yaklaşık 2 milyon TL’ye mal olacak. Diğer yandan çalışmalar kapsamında yollar asfalt olacak. Ayrıca refüjler ve ışıklandırmalar değişecek. Kaldırımlar ise daha modern bir duruma gelecek.

Kentimiz daha da güzel olacak

Konu hakkında bilgi veren Belediye Başkan Yardımcısı Ergün Kırdinli, “Başkanımız Nurullah Cahan’In talimatları ile marka şehir için hızlı çalışmalarımız sürüyor” dedi. Yolların da çalışmalarda önemli bir yer tuttuğunu aktaran Kırdinli, “İlimizin yollarında sıkıntı kalmaması ve vatandaşlarımızın yollar ile ilgili memnuniyetlerinin artmasını önemsiyoruz. Bu nedenle kentimizde birçok noktada yollarımıza yeniden şekli veriyoruz. Ana arterlerde yeni ekipmanlarımız ile beklenilen düzeye gelmek için asfaltlama çalışmalarımız devam ediyor. Ara sokaklarda ise vatandaşlarımızın şikayetlerini göz önüne alarak ve tespitlerimiz neticesinde onarımları yapıyoruz” ifadesini kullandı.

Zübeyde Hanım Caddesi örnek teşkil edecek

Kırdinli, “Zübeyde Hanım Caddesi de önemsediğimiz yollardan birisidir. Hergün binlerce aracın geçtiği caddemiz görünüm olarak kötü olmakla beraber ilimizi kaldıramayacak bir durumdaydı. Caddemizin kentimize yakışan bir şekle girmesi için planlamalarımızı yaptık. Yaklaşık 2 milyon TL’ye mal olacak caddemiz her anlamda güzel olacak” şeklinde konuştu.

Fatih Caddesi’ye yeni düzen

Kentteki değişim ve yol çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Kırdinli, Fatih Caddesi’nde de Uşak’ı rahatlatacak bir çalışma yapacaklarını müjdeledi. Bölgede trafiğin yoğun olması sebebiyle araçların ve yayaların zorlandıklarını belirten Kırdinli şunları söyledi: “Belediyemiz ilimizde vatandaşlarımıza her yönüyle kolaylık sağlayacak çalışmalar içindedir. Vatandaşlarımızın yaşadıkları kenti çile olmaktan çıkarmak adına aksayan yerlerde kanayan yaraları kapatmak için çaba vermekteyiz. Bu konuda sorun olan bölgelerden birisi de Fatih Caddesidir. Başkanımız Nurullah Cahan’ın talimatlarıyla caddemizde yapacağımız çalışmalar neticesinde cadde tek yön olarak hizmet verecek. Bu sayede ilimizde bir sorun daha yok olacak” 

0.0
Son Düzenlemeler: 20 Temmuz, 2015
İlgili İçerikler: Ayşe Hanım Keskin Hanım Zeybekoğlu Hanım Ünal Fatma Hanım Karahan Ayşe Hanım Somak Fatma Hanım Aydın Hanım Poyraz Hanım Pala Hanım Çetin Hanım Arık
uşak belediyesi nurullah cahan zubeyde hanım caddesi fatih caddesi marka şehirler ergün kırdinli