Haberler

ÇOÇUK KENT'TE 23 NİSAN ÇOŞKUSU

492
24-04-2024

ÇOÇUK KENT’TE 23 NİSAN ÇOŞKUSU

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; tüm yurtta olduğu gibi Uşak’ta da büyük bir coşkuyla karşılandı. Uşak Belediyesi’nin Çocuk Kent’te düzenlediği 23 Nisan Çocuk Şenliği unutulmaz anlara ev sahipliği yaptı. Program kapsamında birbirinden renkli etkinlikler ve sahne gösterileri çocuklar ve aileleriyle buluştu.

Kurtarıcımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği bu önemli günün coşkuyla kutlandığı etkinliklere Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım’ın yanı sıra yaklaşık 20 bine yakın vatandaş katılım sağladı.

ÇOCUKLAR GÜNÜN TADINI ÇIKARDI

Bando ile başlayan renkli etkinlikler hız kesmeden devam etti. Alanda; palyaço ve maskotlar, kukla gösterisi, ateş adam gösterisi, çocuk oyunları ve halk oyunları gösterileri katılımcılara keyifli anlar yaşattı. Ayrıca çocuklar; Resim Atölyesi’nde, Minik Bahçıvanlar Atölyesi’nde, Sünger Ayı Yapım Atölyesi’nde ve Maske Yapım Atölyesi’nde farklı etkinlikler yaparak güzel anılar biriktirdi. Birçok etkinlik çeşidiyle bu özel güne hazırlanan programda adeta festival havası esti. Çocuklar alan içerisinde halat çekme yarışması, çuval yarışması ve kum atma oyunu gibi birbirinden heyecanlı aktivitede vakit geçirirken, aileler güzel havanın tadını çıkardı.

 “Çocuklarımız için daha çok çalışacak, yarınlarında olmaya devam edeceğiz”

Çocuklar ve aileleri ile yakından ilgilenen dolu dolu program içeriğiyle keyifli vakit geçiren Uşak belediye Başkanı Özkan Yalım ise konuşmasında;

“Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu özel günde siz değerli Uşak halkını burada görmekten mutluluk duyuyor, bu kalabalığa ve yoğun ilginize bir kez daha minettar olduğumu belirtmek istiyorum. Bugün geleceğimizin teminatı, aydınlık yarınlarımız olan çocuklarımızın günü. Bizlerde Uşak Belediyesi olarak, çocuklarımızın mutlu olmaları, gülümsemeleri için kentteki tüm yaşam alanlarını daha güvenli, eğlenceli, keyifli hale getireceğiz. Onlar için eğitici, öğretici, önemli projelere, çalışmalara imza atacağız.  Her zaman daha iyisini yapmaya çalışacak ve hep yanlarında olmaya devam edeceğiz.  Bugün Uşak’ımızın güzel çocuklarıyla birlikte güzel etkinliklerde her beraber olarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın coşkusunu paylaşacağız. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın 23 Nisan“  İfadelerini kullanan Başkan Yalım, ayrıca programda emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

0.0
Son Düzenlemeler: 24 April, 2024
İlgili İçerikler: BAŞKAN YALIM 23 NİSAN'DA KOLTUĞUNU ÇOCUKLARA DEVRETTİ 23 NİSAN'DA EĞLENCE ÇOCUK KENT'TE BAŞKAN YALIM'DAN 23 NİSAN MESAJI 2018 Yılı Nisan Ayı İmar Planı Değişikliği-4 2018 Yılı Nisan Ayı İmar Planı Değişikliği-3 2018 Yılı Nisan Ayı İmar Planı Değişikliği-2 2018 Yılı Nİsan Ayı İmar Planı Değişikliği-1 2017 Yılı Nisan Ayı İmar Planı Değişiklikleri-3 2017 Yılı Nisan Ayı İmar Planı Değişiklikleri-2 2017 Yılı Nisan Ayı İmar Planı Değişiklikleri-1
23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı Çocuk Kent kutlama özkan yalım uşak uşak belediyesi