Haberler

UŞAK'TA HER '' MAHALLEDE ŞENLİK VAR''

1055
5-07-2023

UŞAK’TA HER ‘‘ MAHALLEDE ŞENLİK VAR’’

Kent geneline hitap eden birçok önemli festival ve kültürel etkinliğe imza atan Uşak Belediyesi, geleneksel olarak düzenlediği mahalle şenliklerinin bu yılki startını verdi.

Uşak Belediyesi’nin yaza renk katmak adına başlattığı ve 13 Temmuz’a kadar sürecek olan “Mahallede Şenlik Var” etkinlikleri dün akşam Dikilitaş Mahallesi’nde gerçekleştirilen programla başladı. Yüzlerce kişinin katıldığı ve eğlenceli anlara sahne olan şenlikte aileler ve çocuklar doyasıya eğlendi.

Sergilenen sahne gösterilerinin ardından müzik ve eğlencenin doruğa ulaştığı etkinliğe Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Ceylaner katıldı.

Yaza Anlam Katan Etkinlikler Başladı

Vatandaşların büyük ilgisiyle başlayan şenlik kapsamında sahne gösterileri ile eğlenen çocuklar, alanda bulunan şişme oyun parklarında ve yüz boyama etkinliğinde eğlencenin tadına vardı. Etkinlikler Hacivat ve Karagöz gösterisi ve ardından Uşak Belediyesi Kent Orkestrası konseriyle devam etti. 

Eğlenceli anlara sahne olan gece, Uşak Belediyesi Şehir Tiyatroları oyuncuları tarafından sergilenen Doğaçlama gösteriyle son buldu. Şenlik boyunca pamuk şeker ve patlamış mısır ikramlarıyla keyifli vakit geçiren vatandaşlar, bu tip etkinliklerin yaz aylarını dolu dolu geçirmek ve farklı aktiviteler yapmak adına büyük önem taşıdığının altını çizdi.

Gösteri, Müzik, Eğlence Her Mahallede

Gecede konuşan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, “Öğrencilerimizin okul hayatlarında olduğu kadar sosyal hayatta da mutlu olabilmeleri için bu tür etkinliklerin son derece önemli olduğuna inanıyoruz. Yaz aylarında düzenlediğimiz “Mahallede Şenlik Var’ etkinliğimiz bugün başladı ve Temmuz ayı içerisinde Uşak’ın birçok mahallesinde hem çocuklar hem de büyüklerle buluşmaya devam edecek. Çocuklarımızın yaz aylarını verimli geçirmeleri için Uşak Belediyesi olarak tatil süresi boyunca çeşitli programlar düzenlemeye devam edeceğiz.” dedi.

Başkan Çakın Yaz Okullarını İşaret Etti

Sosyal aktivite seçeneklerinin çoğalması adına çocuklara ve ailelere yönelik Çocuk Kent ve Millet Bahçesi gibi birçok konsept projeyi başlattıklarının altını çizen Başkan Çakın, “Yaz boyunca çocuklarımız için çeşitli etkinliklerimiz olacak. Yaz Okulumuz ve Yaz Spor Okullarımız Temmuz ayı itibariyle başlamış bulunmakta. Okullarımızda çocuklarımıza milli ve manevi değerlerimizi öğretirken aynı zamanda sportif aktivitelerle ve çeşitli etkinliklerle tatillerini en güzel şekilde geçirmelerini hedefliyoruz. Belediyemizin başlatmış olduğu ve yaz boyunca sürecek olan yaz okullarımıza tüm çocuklarımızı davet ediyorum.” dedi.

Temmuz Ayı Boyunca Eğlence Devam Edecek

“Mahallede Şenlik Var” etkinliği bu akşam saat 19.00’da Ünalan Mahallesi Salı Pazarı bölgesinde yapılacak yarışmalar, gösteriler, konserler, tiyatro oyunları ve eğlenceli etkinliklerle devam edecek.

İŞTE ŞENLİK TAKVİMİ:

6 Temmuz 2023/19.00

Karaağaç Mahallesi, Karaağaç Şehitler Stadyumu

8 Temmuz 2023 /19.00

Aybey Mahallesi, Şerafettin Sağıroğlu Eğitim ve Yaşam Merkezi

9 Temmuz 2023 / 19.00

Aybey Mahallesi, Vefa Yaşam Merkezi

10 Temmuz 2023 /19.00

Elmalıdere Mahallesi, Elmalıdere Muhtarlığı Önü

11 Temmuz 2023 /19.00

Atatürk Mahallesi, Atatürk Ortaokulu

12 Temmuz 2023 / 19.00

Cumhuriyet Mahallesi, Halk Konutları Pazar Yeri

13 Temmuz 2023 / 19.00

Kemalöz Mahallesi, Toki Şefkat Ortaokulu

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Müyesser Şenlik UŞAK BELEDİYESİ İLE ARTIK HER "MAHALLEDE ŞENLİK VAR" Uşak Belediyesi'nden Çocuk Bayramına Özel Şenlik Başkan Nurullah Cahan Özel Öğrencilerle Şenlikte Buluştu Vatandaşlar "Mahallede Laflıyoruz" Etkinliğiyle Eğlendi ​Başkan Cahan 19 Mahalleden Çocuklarla Buluştu Her mahallede rehberlik hizmeti olacak Başkan Cahan İki Mahallede Vatandaşları Dinledi
uşak uşak belediyesi mehmet çakın Mahalle Şenliği