Haberler

Uşak'ta Gece Yolcuları Rüzgarı

3346
2-05-2018

Uşak Gece Yolcularını Büyüledi

Uşak Gece Yolcuları konseriyle unutulmaz bir sanat akşamına ev sahipliği yaptı.

Uşak Belediyesi ile Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin ortaklığında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Esnaf Festivali ikinci gününde Gece Yolcuları Grubunu ağırladı. Binlerce vatandaşın ve kültür elçisi olarak görülen üniversite öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği konser, müzik severlere unutulmaz bir gece yaşattı. Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği ve renkli görüntülere sahne olan konsere Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sadettin Öztürk, oda başkanları ve vatandaşlar katıldı.  Birçok kültür etkinliği içeren festivalde Konser öncesinde “Geçmişten Günümüze Anadolu Kadını” adlı defile gösterisi de izleyenlerin beğenisini topladı.

Gece Yolcuları: “Uşak Bizi Hiç Yanıltmadı”

Kültür ve Sanat şehri Uşak’a gelmekten her zaman büyük bir memnuniyet duyduklarını dile getiren Gece Yolcuları Grubunun solisti Edis İlhan, “Uşak bizi genelde yanıltmamıştı ve bugün de yanıltmadı. Çok teşekkür ediyoruz. Emeği geçen herkese, Belediyemize ve dinleyicilerimize bu harika gece için teşekkür ediyoruz. Onlardan aldığımız bu harika enerji ile coştukça coştuk ve unutulmayan gecelerden birisi oldu.” dedi. Seyircinin coşkusuna vurgu yapan ünlü sanatçı Edis İlhan, “Hani derler ya söyleyene değil, söyletene bak, gerçekten harika bir enerji vardı. Biz çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Uşak’ın çok ciddi anlamda geliştiğini ifade eden gitarist Uğur Arslantürkoğlu ise, “Uşak konser yapmak için bizim açımızdan her zaman çok özel şehirlerden birisiydi, çok ilgili bir şehirdi. Alanlarda her zaman enerjik olmuşlardır. Uşak’ı biz çok seviyoruz.” açıklamalarında bulundu.

Başkan Cahan: “Kültür Şehri Olmaya Devam Edeceğiz.”

Alanda bir konuşma yapan Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, bu festivalin belediye olarak bu yıl içerisinde yapılan üçüncü festival olduğunu, bu tarz konserlerin süreceğini ve Uşak’ın bir kültür şehri olmaya devam edeceğini ifade ederek şöyle konuştu:  “Dün esnaf festivalimizin açılışını gerçekleştirdik. Bugünse hep birlikte bu güzel konserdeyiz. Yarın akşam da Hüseyin Kağıt olacak. Bundan sonra da her vesileyle sizlerle olmaya devam edeceğiz. Aşıklar, efeler, Yörükler diyarı Uşak’ta Gece Yolcuları grubumuzu misafir etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Güzel şarkıların mimarının bizlerle olması nedeniyle mutluyuz. İyi varlar, iyi ki geldiler.” dedi.

Ayrıca geçtiğimiz hafta şampiyon olan Uşak Utaşspor takımını da unutmayan Başkan Cahan, seyircilerle beraber “Şampiyon Uşakspor” tezahüratları attı. Başkan Cahan, iyi eğlenceler dilediği izleyenleri hafta sonu UTAŞ Uşakspor maçına davet etti. Ayrıca ertelenen Ece Seçkin konserinin 14 Mayıs’ta yapılacağının müjdesini verdi.

Uşak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Sadettin Öztürk: “Festival Son Olmayacak”

Uşak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sadettin Öztürk ise, stantları ziyaret etmeye davet ederek, “Üçüncüsünü kutladığımız bu festivalimizin omuz omuza vererek mühendisliğini yaptığımız Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Başkanımızla omuz omuza, bundan sonra da bu festivalleri hayata geçirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Konser Öğrencilerin Stresini Aldı

Özellikle öğrencilerin yoğun sınav dönemlerinden önce yapılan konser, öğrencilerin moral ve motivasyonlarını arttırdı. Memnuniyetini dile getiren seyircilerden Ayşe Yeşil, “Gerçekten çok güzel bir etkinlikti. Nurullah Beye de çok teşekkürler. İnşallah böyle devam eder, çok güzel etkinlikler oluyor. Bizim için de bir motivasyon oluyor. Teşekkür ederim.” açıklamalarında bulundu.

Emel Kolay, “Çok güzeldi, çok heyecanlıydı gerçekten ve mutlu olduk. Motivasyon sağladı.” ifadelerini paylaştı.

Sürekli konserler verildiğini ve durumdan memnun olduklarını ve Belediye Başkanı Nurullah Cahan’a teşekkürlerini ileten Raşit Pala, “Gece Yolcuları’na geldikleri için teşekkür ederim.” diye konuştu.

Uşak Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi öğrencisi Mustafa Üzülmez, “Belediye Başkanımız Nurullah Cahan’a çok teşekkür ederiz. Böyle bir etkinlikte bulunmak bizi çok mutlu etti. Bu tarz konserler bizim için çok iyi oluyor. Üniversitemize, Uşak’a, bizlere ayrı bir hava katıyor. İnşallah daha etkinliklere de birlikte katılırız. Gece Yolcuları’nı bizlerle buluşmasına vesile olan herkese çok teşekkür ederiz.” dedi.

Başkan Cahan Gece Yolcularına Uşak’ın Sembolü Olan Uşak Kilimi Hediye Etti

Muhteşem gecenin sonunda geldikleri için gruba teşekkür eden Başkan Cahan ünlü gruba Uşak Kilimi hediye ederek uğurladı. 6 Nisan tarihine kadar devam edecek olan ve çok sayıda esnafın vatandaşla buluşarak ekonomiye can katacağı festival, çeşitli şov ve konserlere ev sahipliği yapacak. Geleneksel Esnaf Festivalinin 2 Mayıs Çarşamba günü programında Türk Halk Müziğinin sevilen ismi Hüseyin Kağıt sahne alacak.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Yeşil Karaağaç'ta Gurbetçi Festivali Rüzgarı Uşak'ta Oğuzhan Koç Rüzgarı Esti Gelin Helvası Gülümsetti Dudu Gece Uşak Belediyesi'nden Gece Görevindeki Personele Sahur Jesti KENTE NEFES ALDIRACAK PROJE ÇOK YAKINDA HAYATA GEÇECEK BAŞKAN ÇAKIN YARENLER GECESİ'NE KATILDI Kurtuluş Haftası Etkinlikleri Aydilge ve Gece Yolcuları İle Son Buldu Emişen Geçer UŞAK BELEDİYESİ'NDEN VATANDAŞA KADİR GECESİ İKRAMI Başkan Mehmet Çakın'dan Kadir Gecesi Mesajı.
uşak uşak belediyesi nurullah cahan atapark konser esnaf festivali gece yolcuları