Haberler

​Kentin Beklentilerine Hemen Cevap Veriyoruz

2299
18-09-2015

Kentin Beklentilerine Hemen Cevap Veriyoruz

Belediye Başkanı Nurullah Cahan kentte vatandaşların sorunlarına anında değindiklerini belirtirken sıkıntıları bu şekilde bitirdiklerini iletti. Cahan Tekmen Ulu Yolu’nda da her anlamda sıkıntı yaratan problemleri bitirdiklerini söyledi.

Uşak Belediyesi kentte birçok noktada çalışmalarını sürdürüyor. Bu bağlamda ana caddelerde de belediye birimleri hummalı bir çalışma yürütüyor. Daha önce Fatih Caddesi, Nuri Şeker Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi gibi büyük caddeleri daha konforlu duruma getiren Belediye son olarak su ve yol konusunda sıkıntı yaşayan Tekmen Ulu Yolu sakinlerinin sorunlarına çare oldu. Bölge halkının sesine duyarsız kalmayan Belediye Başkanı Nurullah Cahan çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Cahan’a Belediye Başkan Yardımcısı Hakan Uludağ da eşlik ederken bölgede yaşayan vatandaşlar Başkan Cahan’la yaptıkları görüşmelerde memnuniyetlerini dile getirdi. 

Bölge halkının sesine kulak verdik

Karaağaç Mahallesi Tekmen Ulu Yolu’nda uzun süreden beri yol ve su konusunda olumsuzlukların olduğunu öğrendiklerinde hemen çalışmalara başladıklarını aktaran Cahan, “Vatandaşlarımızın rahat etmesi adına projelerimize can verdik” dedi. Cahan, “Tekmen Ulu Yolu’nda alt yapıyla ilgili büyük sıkıntılar söz konusuydu. Tek boru diye tabir ettiğimiz sistemde özellikle yaz aylarında evlere su gelmesinde sıkıntılar yaşanıyordu. Biz öncelikle mahallemizin alt yapı sorununu çözmek için su ve kanalizasyon sorununu bitirdik. Alt yapıyı yeniledikten sonra da üst yapıya başladık. Mevcut olan yapının kaldırılmasının akabinde hızla asfalt atma işlemine başladık” şeklinde konuştu

Ana caddelerde yenileme ile kent konfora kavuşuyor

Tekmen Ulu Yolu gibi birçok ana caddede yapılan çalışmaların olumlu intiba aldığını bildiren Cahan, “İlimizde ana caddelerde çalışmalar yapacağımızı belirtmiştik. Bu caddelerden birisi de Tekmen Ulu Yolu oldu. Bunun yanında bütün şehirde ana caddelerde bozuk yol bırakmamak adına söz vermiştik. Yaz dönemi boyunca gerek asfaltlama gerekse kaliteli parke taşlarıyla yollarımızı yeniledik. Bu sayede konforlu bir yolculuğa imkan tanıdık. Mahallelerimizde de bu bağlamda ciddi çalışmalarımız var. Kanalizasyon ve su sorunlarını da bitiriyoruz. Üst yapısıyla alt yapısıyla vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler alıyoruz” ifadesini kullandı.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: Yarışma Soru-Cevapları İlanı Yayalaştırılan Sokaklar Mimarlık Kentsel Tasarım Fikir Proje Yarışması ​Kentin İmajını Değiştirecek Proje Bitiyor "Meclis Üyelerimizle Kent Menfaatleri için Çaba Veriyoruz" ​Kentin Akciğerlerine Belediye Dokunuşu ​Kentin Gerdanlığının Her Aşamasını Takip Ediyoruz ​Kentin Güneyi Gelişiyorken, Kuzeyi Gelişmiyor Algısı Sona Erecek ​Kentin Vitrini Değişiyor ​Cahan, "Irkçı ve Faşist Ülkelere Birlik Olarak Cevap Vermeliyiz"
nurullah cahan asfalt marka şehirler belediye belediye başkanı tekmen ulu yolu çözümler