Haberler

UŞAK'TA OKULLAR LGS'YE HAZIR

583
16-06-2020

Koronavirüsle mücadele çalışmaları kapsamında, 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) için Uşak Belediyesi tarafından okullarda dezenfekte ve temizlik çalışmaları gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen takvim çerçevesinde Cumartesi günü Türkiye genelinde yüz binlerce öğrenci Liselere Geçiş Sınavı’nda ter dökecek.

Öğrencilerin, gelecek hedeflerinde önemli bir basamak olan ve ciddi tedbirler altında yapılacak olan LGS için Uşak’ta hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor.

Sağlık tedbirleri kapsamında, Uşak merkezinde yer alan ve sınavın yapılacağı okullardan 33’ü Uşak Belediyesi tarafından steril hale getirildi.

HİÇBİR DETAY ATLANMADI

Uşak Belediyesi’ne bağlı ekipler, sosyal mesafe kurallarının uygulanacağı ve il merkezinde toplam 4 bin 489 öğrencinin yer alacağı sınav için, okul giriş-çıkış noktalarında, bahçelerde, koridorlarda, sınıflarda ve lavabolarda 25 personel ile detaylı bir temizlik ve dezenfekte çalışması yaptı.

Ekipler hiçbir detayı atlamadan hem sınava girecek adaylar için hem de eğitimciler, güvenlik güçleri ve adaylarla birlikte gelecek veliler için okullarda sağlık koşullarına uygun bir ortam hazırladı.

TEK ODAK SINAV OLMALI

Okullarında dezenfekte ve temizlik işlemi yapılan Şehit Mehmet Çetin İmam-Hatip Ortaokulu Müdürü Mutlu Kozak ile 23 Nisan Ortaokulu Müdürü Fatih Çakmak konuyla ilgili önemli noktaların altını çizdi.
Kozak, “Belediyemizce okulumuzun dezenfekte edilmesi nedeniyle mutluyuz. Adaylarımızın daha güvenli ve daha sağlıklı bir ortamda sınava girmesi için böyle bir desteğin çok anlamlı olduğunu düşünüyor, belediyemize teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize çok sağlıklı ve güvenli bir ortamda sınava gireceklerini söylemek istiyor, tek odaklarının sınav olması gerektiğini ifade ediyor, her birine hedeflerine giden yolda başarılar diliyorum.” dedi.

Süreç başından bu yana birçok özel proje ile takdir toplayan Uşak Belediyesi’ne teşekkür eden Fatih Çakmak ise, “LGS’ye ilişkin Bakanlığımız zaten gerekli düzenlemeleri yaptı ve dezenfektan, maske gibi konularda tedbirlerini aldı. Belediyemiz de önlemlere katkı sundu. Okullarımızda yapılan dezenfekte ve bahçelerinde yürütülen temizlik çalışmaları için belediyemize ve Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

0.0
Son Düzenlemeler: -/-
İlgili İçerikler: UŞAK BELEDİYESİ'NDEN SINAVA HAZIRLANAN GENÇLERE ANLAMLI HEDİYE UŞAK'IN GÜRÜLTÜ EYLEM PLANI RAPORU HAZIRLANIYOR UŞAK BELEDİYESİ'NİN ÇALIŞMALARIYLA KENT KURBAN BAYRAMINA HAZIR İsmetpaşa Caddesi 1-2 ve 3 Haziran tarihlerinde trafiğe açık olacak UTAŞ UŞAKSPOR BAŞKAN CAHAN'DAN ALDIĞI MORALLE MAÇA HAZIR BAŞKAN CAHAN: "BİZ AK PARTİ NEFERİYİZ, BİZE HANGİ GÖREV VERİLİRSE YAPMAYA HAZIRIZ" Uşaklı Ciritçilerden 24 Haziran'da AK Parti'ye Tam Destek Yorulmak Bilmeyen Başkan Cahan, 24 Haziran'a Kadar Durmamaya Kararlı UŞAK'IN 24 HAZİRAN KARARI AK PARTİ En Çok Atık Pil Toplayan Okulları ve Öğrenciler Ödüllendirdi
uşak uşak belediyesi temizlik mehmet çakın dezenfekte lgs